Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

24 Kasım Öğretmenler Günü Neden Kutluyoruz 24 Kasım Öğretmenler Gününü niçin kutlarız? Öğretmenler hayatımızda çok önemli yer teşkil eder. Bizlere hiç bıkmadan birşeyler öğretmeye çalışıp
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 15      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  24 Kasım Öğretmenler Günü Neden Kutluyoruz

  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Kasım Öğretmenler Günü Neden Kutluyoruz

  24 Kasım Öğretmenler Gününü niçin kutlarız?
  Öğretmenler hayatımızda çok önemli yer teşkil eder. Bizlere hiç bıkmadan birşeyler öğretmeye çalışıp, bizim başarımızla sevinen, bizim üzüntümüzle üzülen anne ve babadan sonra en yakın parçamızdır.
  Hz. Ali (R.A) ın meşhur sözü "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum." aklımıza gelir hep, bu laf öyle içi boş bir laf değildir. İşte öğretmenler gününü neden kutlarız sorusunun cevabı aslında bu sözde gizli.
  Öğretmenler Gününü her yıl 24 Kasım'da kutluyoruz, çünkü onlar bizim herşeyimiz

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. 24 Kasım Öğretmenler Günü Neden Kutlanır
 3. 24 kasım öğretmenler günü
 4. Öğretmenler Günü (24 Kasım)
 5. 24 Kasım Öğretmenler Günü (Şehit Öğretmenler Sunusu...)
 6. 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajları SMS
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar
  Öğretmenler Gününün 24 Kasımda Kutlanmasının Sebebi

  Türkler, ilk önceleri Göktürk ve Uygur alfabelerini kullanmışlardır. 8. Yüzyıldan itibaren, İslamiyetin kabul edilmesiyle birlikte Uygur alfabesi bırakılarak Arap alfabesine geçilmiştir. Kurtuluş Savaşı'nı kazandıktan sonra, 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet'i kuran ulu önder Atatürk, askeri ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda birçok yeniliği başlatmıştır. Bu yeniliklerden biri de, 1 Kasım 1928 tarihinde çıkarılan 1353 sayılı kanunla, Arap alfabesi yerine Latin alfabesinin kabulü olmuştur. Bu tarihten itibaren yeni harflerin öğrenilmesi ve okur yazar sayısının artırılması konusunda büyük bir seferberlik başlatılmıştır.

  24 Kasım 1928 tarihinde açılan, Millet Mektepleri'nde, yaşlı, genç, çocuk, kadın... herkese yeni harflerle okuma yazma öğretilmiştir.

  Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 9. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş