Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

mezuniyet töreni açılış konuşması lazım bana yardım edermisiniz Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Mezuniyet töreni öğretmen konuşması mezuniyet töreni açılış kapanış konuşması örneği mezuniyet töreni
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 4      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  mezuniyet töreni açılış konuşması

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  MEZUNİYET TÖRENİ

  Yüksekokul Müdürümüz Prof.Dr.Lütfi ÇAKAR'ın mezuniyet töreni açılış konuşması:

  Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Zeynep Çiğdem Kayacan, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Özgün Enver, Enstitü ve Yüksekokul Müdürleri ve Sayın Senatörler,

  - Değerli Öğretim Üyeleri,

  - Sayın Veliler,

  - Ve Sevgili Mezunlarımız

  Yüksekokulumuz, 2008-2009 Eğitim ve Öğretim yılı mezuniyet törenini onurlandırmanız nedeniyle, Şahsım, yüksekokul mensubu arkadaşlarım ve öğrencilerim adına hoş geldiniz diyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

  Sevgili konuklar; geçen yıllarda mezuniyet törenlerimizi alışkanlık haline getirdiğimiz Ataköy Yunus Emre Kültür Merkezi’nde coşku ile kutlamış ve öğrencilerimizi gururla mezun etmiştik. Bu yıl ise Ataköy’deki bakım nedeniyle, Fatih İlçemizin bu güzide salonunda; Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde aynı coşku ve gururla toplanmış bulunuyoruz. Bu salonu bize karşılıksız tahsis eden sayın yöneticilere ayrıca teşekkür ediyorum.

  Bu dönemde; Tıbbi Laboratuar Programından 28; Diş Protez Programından 21; Ağız Diş Sağlığı Programından 36; Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programından 23 ve Radyoloji Programından 37 olmak üzere 5 programımızdan toplam 145 öğrencimizi mezun etmenin sevincini yaşıyoruz. Huzurlarınızda Yüksekokul Müdürü olarak mezun olan öğrencilerimizi kutluyor ve bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum.

  Eğitim ve öğretim faaliyetlerimizin çoğunluğu Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakülteleri ortamlarında ve onların laboratuar olanaklarından yararlanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan her iki fakültemizin idarecilerine özellikle teşekkürlerimi sunmayı zevkli bir borç biliyorum.

  Bizden önceki yöneticilerimizin yoğun gayreti ile okulumuz çok iyi bir fizik ortamına kavuşmuş idi. Ancak, depremle ilgili zorunluluklar nedeni ile Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığının restorasyonu gerektiğinden, üzülerek bu güzel ortamı ev sahibimize bırakmak zorunda kaldık. Bu nedenle, son bir seneyi idari bina olarak çok güç fiziksel koşullarda tamamlamak zorunda kaldınız. Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Yunus Söylet ve Sayın Dekanımız Prof. Dr. Özgün Enver koşullarımızı yerinde görmüşlerdir. Bizleri, çok daha geniş ders ve laboratuar olanakları sağlayacak fiziksel mekana kavuşturacaklarına inanıyoruz.

  Bu dönemde, 16 Yüksekokul kadromuzdan, 56 Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğretim üyelerinden oluşan toplam 72 Öğretim elemanı ordusu ile ve deneyimli idari kadromuzla sizleri yetiştirdik. Binalarımızın tüm eksikliklerine rağmen, nitelikli akademisyen kadrolarımızla ders içi ve ders dışı en mükemmel bir şekilde yetiştiğinize ve tüm mesleki sorunları kolaylıkla alt edebileceğinize inancımız sonsuzdur.

  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulumuz, Üniversitelerimiz ve Sağlık Bakanlığı Hastanelerine ve Özel Sağlık Sektörüne Sağlık Teknikerleri kazandırması bakımından Üniversitemiz içinde önemli bir yer oluşturmaktadır. Üniversitemizin büyüklüğü, Eğitim-Öğretiminin kalitesi, Yüksekokulumuz mezunlarının daha mezun olmadan iş teklifleri alması, bu alanda ne kadar tercih edilen bir kurum olduğumuzu göstermektedir. Özellikle Kızılay gibi kurumlara işe yerleştirdiğimiz ve bizi oralarda yanıltmayacak mezunlarımızın örnek hizmetleri ile kendilerini kabul ettirmeleri ve tam aranan eleman olduklarını göstermeleri daha sonraki mezunlarımızın işe yerleştirilmelerinde önemli bir misyonu oluşturacaktır.

  Sevgili Mezunlarımız;

  Yüksekokulumuzdan mezun olma sevincini, coşkusunu yaşadığınız bu anlarda duygularınızın ivmesini tahmin etmek hiç zor değildir, ancak bu heyecan ve duygularınız mezuniyet sonrası acımasız piyasa koşullarında farklı duygularla karışacak ve derinleşerek farklı ivmeler kazanacaktır. Bu dönemlerde kendinize olan güveniniz ve kendinizi devamlı geliştirme duygularınız en büyük silahınız olacaktır.

  Mezuniyet törenimizde öncelikle uzak ve yakınlardan gelen siz fedakâr velilere seslenmek istiyorum. Bugün ne kadar gururlansanız azdır. Çünkü büyük fedakârlıklarla bu gençleri okuttunuz, onların özlemlerini sürekli yaşadınız, şimdi onlar da üniversite mezunu olarak sizlerin bu fedakârlığını boşa çıkarmadı. Bizler de onlara bilgiye nasıl ulaşılacağının yollarını gösterdik. Kendine güvenen, üniversitesi ve bölümüyle gurur duyan, Atatürk’ün gösterdiği yolda vatana millete yararlı olacak kişiler olarak yetiştirdik. Bu gençler de, ana-babalarına ve vatanlarına layık olduklarını göstereceklerdir. Bunda hiç birimizin şüphesi yoktur.

  SEVGİLİ MEZUNLARIM, MEZUNİYET SONRASI ŞUNLARI HİÇ UNUTMAYIN:

  - 550 yılı aşkın tarihi olan bir İstanbul Üniversitesi’nin mensubu olduğunuzu,

  - Sağlık Teknikerliği eğitimi için size iki yıl emek veren İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Diş Hekimliği

  Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi hocalarınızı,

  - Ve en önemlisi okulumuzda geliştirdiğiniz arkadaşlık bağlarınızı hayatınız boyunca hiç ama hiç unutmayın.

  AYRICA; YAŞAMINIZ BOYUNCA

  - Yurdunuzu ve halkınızı sevin,

  - Hizmet verdiğiniz hastaların öncelikle insan olduklarını hiç unutmayın,

  - Ve bugün sizlere aydınlığın çağdaşlığın ve özgür insan olmanın onurunu yaşatan, Laik-demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ilkelerinin hiçbirini ama hiçbirini unutmayın, unutturmayın ve daima kalplerinizde coşkuyla yaşatın.

  Siz sevgili öğrencilerimiz tekrar mezuniyetlerinizi kutluyor, bundan sonraki yaşamınızda sevdiklerinizle birlikte sağlıklı ve mutluluk içinde olmanızı diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş