Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

anadolu van gölünün kuzeybatısındaki sahil kıyısındaki şehir Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın Aral Gölünün Özellikleri Dünyanın En Batısındaki Ülke Kuzey Buz Denizi, Kuzey Buz Denizi

 1. Misafir
  Sponsorlu Bağlantılar


  van gölünün kuzey batısındaki şehir

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar

  VAN COĞRAFYASI
  Van,Mezopotamya coğrafyasının illerinden olup, bu coğrafyanın kuzeydoğu tarafında yer almaktadır. Kuzeyden, - Ağrı, batıdan Bitlis ve Siirt, güneyden Hakkari ve Şırnak illeriyle, doğudan da İran\'la sınırlıdır.
  a) Dağları : Van’ın yarısından fazlası, dağlık ve engebelidir. Topraklarının %53.4\'ü dağlık, %27.3\'ü dalgalı ve %5.6\'sı yayladır.
  1900 m’den sonraki araziler özellikle dağlıktır. Bunların bazıları (Van, Van Gölü) İsabey (3000m), Şevli(Şillo 2900m), Haki(Ğenke 2450m), Erek(3250), Kazan(2890), Kuh(2850), Nemrut(3050), Süphan(4434m), Aladağ(3255), Tendürek(3312) diğer irili ufaklı dağlar ise İrini, Ahta, Artos, Karahayal, Gündizin, Melek, Koçalan, Nacarabat, Rentümer, Kuğu, Şuşanız, Narguh, İspiriz, Irgat vs dağlarıdır.
  b) Ovaları: Çaldıran, Muradiye (Bargiri), Tarhanı, Noşar, Akbulut, Hoşab,Geveren, Havasör, Saray, Karakilk, Ercek, Van, Erciş.
  c) Vadi ve Platoları: Tarhani, Noşar, Akbulut, Hoşab, Havasör, Bendimahi, Karasu, Memedik.
  d) Yaylaları : Arazisinin 2450 m\'den sonraki tüm düzlükleri yayla olarak kullanılır, ki; bu yaylalar hem ot bakımından hem de su bakımından çok verimli bir özelliktedir. Bu zenginlik, yörede hayvancılığın gelişmesinde ve tarımda büyük etken olmuştur.
  e) Gölleri : Van’da Van Gölü\'nden başka irili ufaklı 13 göl daha vardır. Bunlar; Erçek, Kotur, Kaş, Şor, Engis, Hasan Timurhan, Akgül, Süphan, Hıdırmenteş, Keşiş, Irmağı, Çenge ve Sarı göllerdir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş