Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Nedir Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Vikipedi Sayımın uygulama tarihinde sınırlarımız içinde bulunan nüfusun büyüklüğünü , idari bölünüşe göre dağılımını ve başlıca
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 3      

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Nedir

  Sponsorlu Bağlantılar
  Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Nedir
  Nüfus Sayımının Yapılmasının Amacı Vikipedi


  Sayımın uygulama tarihinde sınırlarımız içinde bulunan nüfusun büyüklüğünü, idari bölünüşe göre dağılımını ve başlıca demografik, sosyal ve ekonomik niteliklerini tam ve doğru olarak tespit etmektir.

  Genel nüfus sayımı, Türkiye’de istatistik işlerini yürütmekle görevli devlet kurumu olan “Devlet istatistik Enstitüsü yeni adıyla Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılmaktadır. Nüfus sayımlarını uygulamak Devlet İstatistik Enstitüsü Başkanlığı’nın temel görevidir. Ülke genelinde bir milyona yakın kişinin görev aldığı bu çalışmanın alan organizasyonunu yönetmelikle belirlendiği şekilde İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içinde gerçekleştirilmektedir. Devlet İstatistik Enstitüsü, uluslararası standartlara uygun tanım ve kavramların oluşturulması, soru kâğıdının hazırlanması, basımı ve dağıtımı, sayımın uygulama yöntemi ve soru kâğıdına yönelik eğitim dokümanlarının hazırlanması, ilk aşama eğitimin verilmesi ve sayımda derlenen bilgilerin değerlendirilmesi ile yayınlanmasından sorumludur, içişleri Bakanlığı ise; sayımın adres çerçevesini belirleme çalışmaları, sayım komitelerinin oluşturulması, sayımda görev alan personelin seçimi ve sayımın uygulanmasıyla ilgilenmektedir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Genel Nüfus Sayımlarının Amacı Yalnızca Ülkemizdeki İnsan Sayısını Belirlemek Midir
 3. Nüfus Sayımının Yapılış Amacı Nedir
 4. Nüfus Sayımının Amacı Nedir
 5. Türkiyede Nüfus Sayımının Amacı Nedir
 6. Ülkemizde Nüfus Sayımının Amacı Nedir
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş