Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Kil Maskesinin Faydaları Kil Maskesinin Yararları Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır Kil Maskesi Tarifi Kilin pek çok faydası var. Hem cilt hem de saç güzelliği için

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kil Maskesinin Faydaları,Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır,Kil Maskesi Tarifi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Kil Maskesinin Faydaları

  Kil Maskesinin Yararları
  Kil Maskesi Nasıl Hazırlanır
  Kil Maskesi Tarifi
  Kilin pek çok faydası var. Hem cilt hem de saç güzelliği için kullanılan kil; saça canlılık verir, cildi güzelleştirir. Aynı zamanda yaraları da tedavi edicidir.

  Bu özellikleri barındırması, kilin neden bu kadar tercih edildiğinin cevabı olabilir. Kilin içinde bulunan maddeler, cilde ve birçok rahatsızlığa iyi geldiği biliniyor. Kadınlar güzelleşmek için kili kullanır. Aynı zamanda temizlik malzemesi olarak da kullanılır. Kilin sivilceleri iyileştirici, kepeği önleyici ve saça canlılık verici özellikleri vardır.

  Aynı zamanda cilt hastalıkları için de kullanılmaktadır. Kil pişik, selülit ve ciltteki çeşitli yaralar için de kullanılır. Işıltılı bir cilt ise istediğimiz, kil masajından daha yararlı hiçbir şey olamaz. Bunun için yapmamız gereken şey; temizlenmiş cilde haftada iki kez kil uygulamaktır. Gözeneklerde biriken tozu ve yağı bu şekilde temizlemek mümkündür.

  Kil, piyasaya yeni çıkan pek çok kozmetik üründe kullanılıyor. Kil çok ucuza bulunabilen bir maddedir. Doğadan elde edilen kilin demir asidi, silisyum, alüminyum, magnezyum gibi insan vücuduna faydalı maddeler ve mineraller içerdiği biliniyor

  Kil Maskesi:

  3 çorba kaşığı kilin üzerine 3- 4 damla zeytin yağı ve 3 çorba kaşığı sıcak su koyarak iyice karıştırınız. Hazırladığınız karışımı göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak şekilde yüzünüze sürünüz. Zeytinyağı çamurun kurumasını geciktirir. Tabi cildinizin durumuna göre hazırladığınız karışım hızlı bir şekilde de kuruyabilir. Sürme işlemi bittikten sonra, cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika kadar maske yüzünüzde kalsın. Sonra bir limonu, yüzünüzü temizleyeceğiniz ılık suya sıkıp karıştırın. Ardından limonlu suyla yüzünüzü temizleyip bol duru suyla yıkayınız. Bu maske özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltler için çok uygundur. Bu maske en az haftada bir yapılmalıdır.

  Beyaz kil, emici gücü ile meşhurdur. Ciltteki pürüzleri temizler. Bunun yanında, yağ molekülü olan sebumun üretimini azaltarak, cilde yeniden ışıltı kazandırır. Mavi kil, dokulara daha fazla oksijen gitmesini sağlar. Yeşil kil, yağlı ciltlere iyi gelir. Sarı kil, yüzün katmanlı bölgeleri için mükemmel bir çözüm. Pembe kil, hassas ciltler için birebir. Kırmızı kil, kan dolaşımı üzerinde etki yaratır.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Kil maske tarifleri Kil Maskesi, sakinleştirici kil maskesi, sivilce için kil maskesi, tem
 3. pirinç maskesi,pirinç maskesi faydaları,pirinç maskesi nasıl yapılır,pirinç maskesi tarifi
 4. Kuru cildi olanlar için bal maskesi nasıl hazırlanır
 5. Besleyici Saç Maskesi, saçlarınıza doğal destek, Bitkisel malzemelerle hazırlanan bakım ma
 6. Nem Maskesi Tarifi-Meyveli Nem Maskesi
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş