Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Hamile likte Düşük Tansiyon ve Bayılma Nedenleri Gebe likte Tanziyon düşüklüğü Gebe likte Bayılma Nedenleri Gebe lik Ve Düşük Tansiyon Sebebleri Gebe liğin ilk üç

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Hamilelikte Düşük Tansiyon ve Bayılma Nedenleri Nedir, Gebelik Ve Düşük Tansiyon Sebebleri

  Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte Düşük Tansiyon ve Bayılma Nedenleri  Gebelikte Tanziyon düşüklüğü
  Gebelikte Bayılma Nedenleri
  Gebelik Ve Düşük Tansiyon Sebebleri
  Gebeliğin ilk üç ayında meydana gelen hormonal değişiklikler, psikolojik etkenler, dolaşım bozukluğu ve tansiyonun aniden düşmesi gibi nedenlerle gebe bir kadında baş dönmesi ve baygınlık hissi gelişebilir. Bacak damarlarında kanın göllenmesi, kan şekerinin düşmesi, ani pozisyonun değişikliği, yorgunluk, damar yatağında mevcut sıvı miktarının artması ile dolaşımın yüklenmesi ve nispi olarak kansızlığın gelişmesi gibi nedenlerden ileri gelir. Ayrıca, gebeliğin daha geç dönemlerinde kadının sırtüstü yatmasına bağlı olarak hafif tansiyon düşüklüğü ve baş dönmesi görülebilir.

  Alınması Gereken Önlemler:

  Genel olarak hastalardaki ilk belirti: anlamada zorlanma ve yetersizlik, baş dönmesi ve görme bozukluğu şeklinde kendini gösterir. Baş dönmelerinde ve bayılma durumlarında yapılacak ilk müdahale hastayı sırt üstü yatırıp başının altına yastık koymadan bacaklarının yukarı kaldırılması gerekir. Gebe kadın, kendinde bu durumu hissettiği anda hemen oturmalı ya da uzanmalıdır. El ve ayak parmak uçlarının sıkıştırılması, yüzüne bir bezle soğuk su veya kolonya sürülmesi ile hastanın kendine gelmesi sağlanabilir. Bunlar yapılırken bir sağlık mensubu tarafından nabız ve tansiyonun kontrol edilmesi alınması gereken önlemler bakımından gerekli olduğu bilinmelidir.

  Ani pozisyon değişikliklerinden, uzun süre aynı pozisyonda oturmaktan ya da ayakta durmaktan kaçınılmalıdır. Çünkü bu durum kanın göllenmesine ve baygınlık hissine neden olmakta, vücutta dolaşan kan miktarının azalmasına sebep olmaktadır. Sırtüstü yatarken önce bir tarafa yan dönüp uzanmalı, daha sonra oturur pozisyon alınmalıdır. Temiz hava rahatlatıcı olacağından sıcak ve kalabalık ortamlardan kaçınılmalı, hava akımına maruz kalmayacak şekilde kapı ve pencere açılmalı rahat ve ferah bir ortam sağlanmalıdır. Orta dereceli ekstremite ve solunum egzersizleri faydalı olabilir, yeterli derecede istirahat edilmesine, demir ve vitamin desteğinin yapılmasına, sık ve az yemek yemeye özen gösterilmelidir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Yüksek tansiyon nedir, Tansiyon neden yükselir, Tansiyon nasıl düşürülür, Tansiyonun yükse
 3. Gebeliğin Sona ermesi düşük, Düşük Nedir, Düşük yapan hastanın şikâyetleri nelerdir
 4. Düşük Hapı veya Düşük İğnesi, Gebeleği Sonlandırma Düşük Hapı, Düşük Hapı Nasıl Etki Eder,
 5. Kimyasal Gebelik (sessiz Düşük)
 6. Yüksek(Hiper) ve Düşük Tansiyon hastalığı nedir? Belirtileri ve tedavisi nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş