Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Bosna-Hersek pahalı bir ülke mi? Eğer Batı Avrupa ya da Kuzey Amerika’yı gezme fırsatı bulduysanız Bosna-Hersek’teki fiyatlar size oldukça ucuz gelecektir. Yemek , dışarı çıkmak

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Bosna-Hersek pahalı bir ülke mi?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Bosna-Hersek pahalı bir ülke mi?

  Eğer Batı Avrupa ya da Kuzey Amerika’yı gezme fırsatı bulduysanız Bosna-Hersek’teki fiyatlar size oldukça ucuz gelecektir. Yemek, dışarı çıkmak ve ulaşım uygun fiyatlıdır ve şehir merkezlerinden uzaklaştıkça fiyatlar daha da düşmektedir.

  Bosna-Hersek yemek açısından oldukça zengindir. Yiyeceklerin çoğu çok kalitelidir ve fiyatları da makuldür. İyi bir restoranda nefis bir yemek 10-15 € arasında bir meblağa denk gelir. Bu fiyata ortalama bir içkinin fiyatı da dahildir.

  Eğer bütçeniz çok daha dar ise 3KM’ye (Konvertibl Mark – 1 KM = 1 TL) turta ve yoğurtla ya da herhangi ucuz bir marketten alacağınız sandviçle karnınızı doyurabilirsiniz.

  Her bütçeye uygun

  Bütçeniz ne olursa olsun dışarı çıkmak her zaman mümkündür. Şehirlerarası ulaşım oldukça ucuzdur. Örneğin Mostar ile Saraybosna arası 10 ile 18 KM arası bir meblağ tutar. Şehir içinde ise otobüsler her zaman ucuzdur ancak taksi fiyatları hangi şehirde olduğunuza göre değişir.

  Düşük bütçeli gezginlerin Bosna-Hersek’te günlük 20 KM’den harcamasına gerek kalmaz. Yürüyüş tutkunları ve macera severler içinse günlük geziler 25 ile 75 KM arasındadır. İçerisinde yiyecek, rehberlik, ulaşım, konaklama hizmetlerinin dahil olduğu bir hafta sonu gezi paketi ise 150-200 KM arasında değişmektedir.

  Para birimine dikkat

  Bosna-Hersek’teki birçok dükkan komisyon alarak Euro’yu kabul eder. Tüm büyük şehirlerde ve ilçelerde ATM’ler bulunur. Amerikan Doları, İngiliz Poundu, Çin Yeni ve diğer başlıca para birimleri bankalardan ya da döviz bürolarından bozdurulabilir.

  Çoğu bankanın sabit bir ücreti yoktur. Toplam ücret üzerinden yüzde alarak çalışırlar. Bu yüzde değiştiğinden, eğer büyük paraları bozduracaksanız öncesinde bir araştırma yapmanızda fayda vardır.

  Visa ve Master Card birçok yerde geçerliyken Amerikan Express için aynısı söylenemez.

  Büyük şehirlerden ayrılırken yanınızda ihtiyacınız olan tüm parayı nakit bulundurun. Küçük kasaba ya da köylerde, gideceğiniz yerde ATM olmayabileceğini ya da kredi kartlarının geçmeyebileceğini unutmayın.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Bosna-Hersek hangi aylarda ziyaret edilmeli?
 3. Bosna-Hersek gezisi için vize gerekir mi?
 4. Bosna hersek bayrağının anlamı
 5. Bosna Hersek Milli Marşı Sözleri,Bosna Hersek Milli Marşı, Bosna Hersek Ulusal Marşı, Bosn
 6. Bosna Hersek'in yönetim şekli nedir?
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş