Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Berlin Potsdam'ı nasıl gezebiliriz? 1990 yılında UNESCO , kültürel bir dokuya sahip olan Potsdam’ın büyük bölümünü dünya mirası listesine aldı. Berlin’in güneydoğusunda yer alan Potsdam’ın

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Berlin Potsdam'ı nasıl gezebiliriz?

  Sponsorlu Bağlantılar
  Berlin Potsdam'ı nasıl gezebiliriz?

  1990 yılında UNESCO, kültürel bir dokuya sahip olan Potsdam’ın büyük bölümünü dünya mirası listesine aldı. Berlin’in güneydoğusunda yer alan Potsdam’ın listeye giren yerleri arasında Sanssoucci Tarihi Parkı, Yeni Bahçe (Neuer Garten), Babelsberg ve çok sayıda mimari yapı bulunuyor.

  Potsdam şehri şüphesiz Almanya’nın en güzel şehirleri arasında yer alıyor, gezmek için önerilecek yerlerin sayısı da hayli fazla. Örneğin, eşsiz bir tabiata sahip Nestling çekici bir seçenek olabilir. 1000 yıla dayanan tarihiyle Potsdam, Almanya tarihinin gözbebeği olmayı sürdürüyor.

  Potsdam aynı zamanda Prusya Kralları’na ev sahipliği yapmış bir garnizon bölgesidir. Bununla birlikte bölge mahkeme, askeri şehir ve hükümetin konumlandığı yer niteliğindeydi.

  Küçük Avrupa

  Prusyalıların diğer dinlerden ya da memleketlerden olan insanlara gösterdikleri hoşgörülü ve anlayışlı tavır, Potsdam’ın dünyaya açılan yüzüne yansımıştır. Potsdam’ın barok tarzı, bir zamanların kraliyet meskeni ve garnizon bölgesi olmanın verdiği etkileşimi gösterir.

  Hollanda kışlasına, Rus kolonisi Alexandrowka’ya, Fransız kilisesine ya da İtalyan taşra mimari tarzıyla yapılmış villalara yapacağınız ziyaret size adeta küçük bir Avrupa turu yapıyormuş hissi verecektir.

  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Berlin'i otobüsle nasıl gezeriz?
 3. Berlin'de metroyu nasıl kullanabiliriz?
 4. Berlin'den Potsdam'a nasıl gidilir?
 5. Berlin havalimanlarından şehir merkezine nasıl gideriz?
 6. Osmanlı Devleti Berlin Antlaşması
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş