Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

Adapazarı Mağriş Dağı Efsanesi Yöre: Sakarya Bu olay , 1960 lı yılların başlarında yaşanmış olup tamamen gerçektir!!! Adapazarı mevkiinde önceleri Mağriş Dağı olarak bilinen bir

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Adapazarı Mağriş Dağı Efsanesi

  Sponsorlu Bağlantılar
  Adapazarı Mağriş Dağı Efsanesi

  Yöre: Sakarya

  Bu olay, 1960 lı yılların başlarında yaşanmış olup tamamen gerçektir!!!

  Adapazarı mevkiinde önceleri Mağriş Dağı olarak bilinen bir dağ varmış. Oranın şeytanlar tarafından işgal edinildiği düşünülürmüş. Bu yüzden de oralara kimse ev kurmazmış ve hiçbir zaman düğün sesleri oralara duyurulmazmış. Ancak bir kadın bu söylenenlere inanmıyormuş. Ve oraya bir ev yapmış.

  Bu kadın sabahları evini temizlemez, bütün gün kasabada ki komşularıyla dedikodu yaparmış. Kocası kamyon şöförüymüş. Uzun yola gidip gelirmiş.Kadın bir defasında akşamleyin dışarıda leğenin içinde çamaşır yıkıyormuş. Kendince türküler söylüyormuş. Birden etrafına dev atlara binmiş yaratılar gelmiş ve kadını döve döve Mağriş Dağına çıkarmışlar. Helva deyip at pisliği yedirmişler,Su deyip atın küçük abdestini içirmişler.Tabii kadının gözlerini şeytanlar kararttığı için kadına bunlar normal geliyormuş.

  Sabah ezanı okunmaya başlamış.Şeytanlar bu kadın ile birlikte orada duran dağ ile birlikte kaybolmuşlar.Sabah dağ ortada yokmuş.Şimdileri Kazımpaşa civarında bulunuyor bu yer.Ancak köylüler bu topraklardan fazla verim elde edemediklerini söylüyorlar.

  Sizin de gidip kendi gözlerinizle görmenizi öneririz.


  Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın

 2. Ağrı Dağı Efsanesi nedir?
 3. Ağrı Dağı Efsanesi hakkında bilgi
 4. Sarı Kız Efsanesi-Kaz Dağı
 5. İzmir Yamanlar Dağı Tantalos Efsanesi
 6. Ağrı Dağı Efsanesi yedi karanfil fon müziği
 7. Paylaş Facebook Twitter Google


 8. Sponsorlu Bağlantılar

 

 

<b>Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin</b> Yorum Yaparak Bu Konunun Geliştirilmesine Yardımcı Olabilirsin


:

Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş