Hoşgeldiniz. Unutmayın, çok istiyorsanız mutlaka bir yolu vardır.!

Sponsorlu Bağlantılar

darülacezenin faaliyet alanları nedir ? Kısaca Benzer Konulara da Bakmalısın TİKA'nın Faaliyet Alanları Nelerdir Darülacezenin Adresi Darülacezenin Anlamı Darülacezenin Tarihi Darülacezenin Görevleri Nelerdir Paylaş Facebook
 • 5 üzerinden 5.00   |  Oy Veren: 2      

 1. Kayıtsız Üye
  Sponsorlu Bağlantılar


  Darülacezenin Faaliyet Alanları

  Sponsorlu Bağlantılar


 2. Sponsorlu Bağlantılar
  Darülacezenin Faaliyet Alanları

  İBB Darülaceze’nin görevleri kurumun yönetmeliğinin beşinci maddesinde açıkça belirtilmektedir. Buna göre Darülace’nin görevleri şu şekilde sıralanmaktadır (Bkz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Darülaceze Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği):

  a- İstanbul Darülaceze Müdürlüğü kabul şartlarına haiz muhtaç kişilerin ve yaşlıların, korunmaya muhtaç çocukların bedelsiz, kabul şartlarına haiz olupta kendilerini geçindirebilecek durumda olanların bedeli karşılığında veya mallarını ölünceye kadar bakılmak şartıyla bağışlamaları karşılığında barınma, beslenme, giyim, sağlık ve eğitim gibi zaruri ihtiyaçlarını karşılamakla görevlidir.

  b- Ayrıca bütçe imkânları dâhilinde aşağıdaki işleri yapabilir ve/veya yaptırabilir:

  1- Sokakta yaşayan veya sokağa düşme ihtimali bulunanlara barınma, eğitim, sağlık, beslenme, giyim, rehabilitasyon ve meslek edindirmenin yanı sıra diğer hizmetleri verebilir ve bunların yeniden topluma kazandırılması için gerekli faaliyetleri yürütebilir.

  2- Sosyal inceleme raporu ile tespit edilmesi halinde, kendi öz bakımını yapabilen, sosyal yaşam içinde aktif olarak bulunabileceğine Müdürlük tarafından kanaat getirilen kişilere ve çocuklara belirlenecek esaslar dâhilinde, Müdürlük dışındaki uygun ortamlarda bakım ve koruma hizmeti verilebilir.

  3- Darülaceze Müdürlüğü Belediye Kanunu’nun ilgili hükümlerine istinaden şartlarını belirlediği ve aylık bakım ücreti karşılığında bakım ve korumanın yapıldığı Dinlenme ve Bakımevleri açabilir.

  4- Müdürlük yaşlı, çocuk ve hasta bakımı konusunda üniversiteler ve ilgili kurum ve kuruluşlarla eğitim ve araştırma faaliyetleri yapabilir ve yaptırabilir.

  5- Müdürlükte bakım ve koruması yapılanlardan iş görme gücüne sahip ve istekli olanlar, Müdürlük bünyesindeki işyerlerinde ve atölyelerde fiziki güç ve yeteneklerine uygun rehabilitasyon ve meslek edindirme amaçlı işlerde çalıştırılabilirler. Yapılan iş sonucunda maddi bir değer elde edilirse bu değerden kendisine asgari ücret hakkındaki mevzuat hükümleri istikametinde çalışılan ve her gün için asgari ücretin günlük tutarını geçmeyecek miktarda uygun bir ödeme yapılabilir.

  6- Bu yönetmeliğin 6. maddesinin h bendinde sayılan rahatsızlığı bulunanların aciz olmaları şartıyla bakım ve tedavi hizmetlerini yerine getirebilir.

  7- Başkanlık makamının onayını aldığı her türlü işi yapar, yaptırır ve satın alabilir. 3. Aradığınız Bilgiyi Bulamadıysanız Üye Olmadan
  BURAYA Tıklayarak Sorunuzu Düzgün Bir Başlık ile Yazabilirsiniz.
 

 
Powered by vBulletin® Version 4.2.5
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
mektup örnekleri akrostiş